Powerofyoga

Matsyandrasana – joga Wrocław

joga wrocław - wilk

Kiedy się urodził, wedyjscy astrologowie stwierdzili, że układ gwiazd tego dnia był wyjątkowo niekorzystny i dziecko będzie miało ciężkie życie. Rodzice chłopca zdecydowali, że chcą mu oszczędzić takiego losu i zrzucili nowo narodzonego syna z klifu do oceanu, wierząc, że w ten sposób oddają dziecko wielkiemu bogu, kreatorowi życia – Wisznu.
Wielka ryba, przepływając obok, połknęła w całości chłopca. Wnętrze ryby okazało się być dobrym schronieniem dla dziecka, gdzie było mu ciepło i nie cierpiał głodu.
Rok później kochankowie Śiwa i Parwati spędzali szczęśliwy dzień nad oceanem. Śiwa, chcąc zaimponować ukochanej, tańczył nad brzegiem oceanu, wykonując różne skomplikowane figury. Widząc zachwyt na twarzy Parwati, Śiwa zaproponował, że nauczy ukochaną sztuki jogi. To, co na początku wydawało się pięknej bogini interesujące, szybko stało się nudne. Jednak Śiwa, który był zbyt zaabsorbowany samym sobą, nie zauważył, że Parwati go nie słucha.
Słuchał go jednak kto inny. Przez następną dekadę, kiedy Śiwa dzielił się wszystkimi sekretami jogi z ukochaną, chłopiec żyjący w brzuchu ryby, chłonął uważnie każdą informację. Do czasu, gdy był już za duży, żeby zamieszkiwać ciało ryby, poznał wszystkie tajniki jogi, stając się wielkim mistrzem. Szybko stał się sławny w całych Indiach jako Matsyandra – Król Ryb. Został głównym nauczycielem wielkiego mędrca Goraksha.

autor:  Bikyasa Joga Wrocław

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *