Bikyasa Joga

Wszechstronne spojrzenie na Ashtanga jogę – warsztaty z Renią Depciuch, 20-21.02

12607302_1256489527700162_884978785_n

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych pracą z ciałem, zafascynowanych metodą ashtanga jogi do niezwykłego spotkania z Renatą Depciuch. Podczas dwóch dni warsztatów będziemy mieli okazję zgłębiać zarówno fizyczny jak i teoretyczno-filozoficzny wymiar jogi.
Ten warsztat zaoferuje Ci wszechstronne spojrzenie na praktykę Ashtanga Vinyasa Yoga. Dlatego prócz zakotwiczenia w anatomii przyjrzymy się intencji wykonywania poszczególnych pozycji.

Sobota 10.30 – 14.30
Zaczniemy Kryja Yogą praktyką, która ma olbrzymi potencjał przyrównywany do masażu brzucha: nauczysz się izolacji mięśnia prostego brzucha, rozluźnienia mięśni skośnych, uaktywnienia przepony na bezdechu. Ćwiczenia podparte będę wykładem o technice i metodologii wykonywania kryji.
Następnie przejdziemy do Praktyki Pierwszej Serii Ashtanga Vinyasa Yoga, którą postaramy wykonać się w całości. Po krótkiej przerwie na herbatę: auto-korekta i stopniowe zwiększania zakresu naszego ciała w pozycjach pierwszej serii. Kontuzja i jeszcze raz kontuzja jak chcesz jej uniknąć. • Technika osadzona we właściwym kontekście i jak tu nie popaść w rutynę.

Niedziela 10.30 – 14.30
W drugiem dniu skupimy się na schemacie Drugiej Serii Ashtanga Yoga przede wszystkim na pozycjach otwierających, skrętnych oraz forward bending. Doświadcz osiem pozycji wygięć do tyłu, pozycji neutralizujących oraz dynamicznych pozycji pochylenia do przodu.

Po przerwie odejdziemy od samej vinyasy aby skupić się na pozycjach wspomagających naszą praktykę. Paradoks aktywnego rozluźnienia. • Let it go-Pasywny streching. • Przeskok z nogami wyprostowanymi, to takie łatwe i potrzebne. Pozycje asymetryczne, wyrównanie bioder, trening na przywodziciele i odwodziciele, dowiedź się jakie to ważne.

KOSZT: 160 zł za oba dni, 90 zł za jeden dzień.

Wpłat należy dokonywać na nr konta: 32 1140 2004 0000 3002 3613 5617, Karolina Piróg

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>