Powerofyoga

Namaste!

joga Wrocław - namasteB. Joga Wrocław – Namaste!

Sanskryt jest niezwykle pojemnym językiem i jedno sanskryckie słowo tłumaczyć nieraz trzeba jako całe zdanie. Tak też jest w przypadku silnie związanego z jogą „namaste”. Oznacza ono w wolnym tłumaczeniu: „Kiedy światło, które jest we mnie, widzi światło, które jest w tobie, uświadamiamy sobie, że jesteśmy jednością”. Dosłownie „namaste” oznacza: „nama” – łuk, „as” – ja, „te” – ty, czyli „celuję do ciebie”. To pokłon, który oddajemy drugiej osobie. „Namaste” słyszycie pewnie po każdej lekcji jogi. Nauczyciel w ten sposób chce okazać Wam szacunek i respekt. Jest to też moment, w którym energetycznie chcemy być jak najbliżej siebie.
Słowu towarzyszy często gest andźali – półukłon w kierunku osoby, do której mówimy z dłońmi złożonymi na wysokości serca, palcami w kierunku głowy. Jednak już sam gest wystarczy i w Indiach byłby on doskonale zrozumiały.
„Namaste” wypowiadamy z uwagą skierowaną do drugiej osoby. Słowem i gestem chcemy wyrazić podziękowanie i pozdrowienie oraz przez choćby ułamek sekundy poczuć z nią energetyczną bliskość.

autor:  Bikyasa Joga Wrocław

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>